رفع مشکل we could not reach the activation server نرم افزار نود 32

اطلاعیه عدم نصب مجدد / فاصله بین خرید تا نصب
آوریل 18, 2020
رفع مشکل عدم نصب نرم افزار نود 32 به خاطر بد افزار
آوریل 18, 2020

رفع مشکل we could not reach the activation server نرم افزار نود 32

خطای دریافتی با عنوان :

we could not reach the activation server

 the eset servers do not seem to be reachable at the moment

همانطور که از متن پیام مشخص است با توجه به محدودیت های اعمال شده از سمت اینترنت شما، آنتی ویروس قادر به اتصال به سرور فعال سازی نیست. البته این مشکل فقط مربوط به فعال سازی است و با توجه به راه حلی که در ادامه آورده شده است برای آپدیت نرم افزار در آینده مشکلی وجود نخواهد داشت.

برای رفع مشکل دو راه حل ارائه خواهد شد:

 

روش 1 : تغییر DNS

به Control panel ویندوز مراجعه کرده و از بخش device adapter و انتخاب کارت شبکه بخش ipv4 ، دی ان اس کارت شبکه خود را به ترتیب به 1.1.1.1 و 1.0.0.1 تغییر دهید، برای مشاهده آموزش تغییر دی ان اس در ویدوز ویدئوی زیر را ببینید:


 

 

روش 2 : تغییر آی پی سیستم

1- اگر در حین نصب نسخه جدید برنامه هستید و آنتی ویروسی از قبل نصب نداشته اید و با این خطا مواجه شدید. در حین نصب روی skip activition کلیک کرده تا نصب را تکمیل کنید.

2- اگر در پایان نصب نرم افزار و یا آنتی ویروس از قبل نصب شده با این خطا مواجه شدید، نیاز است تا یک نرم افزار تغییر آی پی V-p-n اجرا کنید و فعال سازی را مجدد چک کنید. در صورت موفق نبودن به مرحله بعد بروید.

یک نرم افزار تغییر آی پی زیر را دانلود کرده و اجرا کنید. (توصیه ما برنامه شماره 2 هست) لینک برنامه شماره 1 یا لینک برنامه شماره 2

3- فقط در صورتی که از برنامه شماره 1 استفاده کرده اید، بعد از فعال شدن یکی از این برنامه ها آنتی ویروس را باز کرده و دکمه f5 بزنید تا وارد تنظیمات آن شده و از بخش Tools مشابه تصویر نمایش داده شده به بخش مشخص شده رفته و روی دکمه Detect کلیک کنید. سپس روی ok کلیک کرده تا تنظیمات بسته شود

 

حال میتوانید به راحتی مجددا اقدام به فعال سازی برنامه کنید.

فراموش نکنید در آخر حتما بخش prox-y آنتی ویروس را خاموش کنید.